خانه / آرشیو صوتی و تصویری مراسمات / حضور جمعی از نمازگزاران مسجد فاطمیه در راهپیمایی روز #قدس

حضور جمعی از نمازگزاران مسجد فاطمیه در راهپیمایی روز #قدس

حضور جمعی از بسیجیان پایگاه فاطمیون در راهپیمایی روز #قدس

حضور جمعی از بسیجیان پایگاه فاطمیون در راهپیمایی روز #قدس

حضور جمعی از بسیجیان پایگاه فاطمیون در راهپیمایی روز #قدس

 

قطعنامه روز جهانی قدس در سال ۹۶ به شرح ذیل از سوی شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی جهت قرائت در راهپیمایی بزرگ این روز به سراسر کشور ابلاغ شده است.

بسم الله الرحمن الرحیم

حمد و سپاس بی‌کران خداوند سبحان را که به ما توفیق دادبا حضور باشکوه و حماسی در آزمون سترگ و آوردگاه بزرگ، روز جهانی قدس بار دیگر زوال قطعی رژیم غاصب و اشغالگر صهیونسیتی و بیزاری از جبهه سلطه و استکبار و جاهلیت مدرن و قبیله‌ای روزگار را فریاد بزنیم.

اکنون با گذشت ۳۸ سال از ابتکار معجزگونه و آینده‌نگرانه معمار کبیر انقلاب اسلامی حضرت روح‌الله (رضوان‌الله) و ادامه راهبری حکیمانه و مدبرانه حضرت امام خامنه‌ای (مدضله‌العالی ) زمان آزادی بیت‌المقدس و رهایی ملت مظلوم فلسطین فراتر از مرزهای جهان اسلام و جغرافیای تحت سیطره قدرت‌های سلطه‌گر را نیز تحت تأثیر قرار داده و رؤیای صهنیوست‌ها در تسلط از «نیل تا فرات» و «تحقق خاورمیانه بزرگ» را باطل کرده است. ما شرکت‌کنندگان در راهپیمایی سراسری و دشمن‌شکن روز جهانی قدس که نماد حمایت از مردم مظلوم فلسطین است، مواضع خود را با بانگ رسای توحیدی «الله اکبر» و «خامنه‌ای رهبر» به جهانیان اعلام می‌داریم.

۱- آزادی بیت‌المقدس و رهایی ملت مظلوم و بی‌دفاع فلسطین از سلطه اشغالگران صهیونیست که آرمان بلند انقلاب و راهبرد سرنوشت‌ساز حضرت امام راحل (رضوان‌الله) و مقام عظمای ولایت و رهبری (مدظله العالی) برای جهان اسلام دانسته و تمامی ظرفیت‌های مادی و معنوی خود را در حمایت از انتفاضه فلسطین و مقاومت اسلامی به کار خواهیم گرفت.

۲- آزادی قدس شریف و تلاش برای زوال و نابودی قطعی اسرائیل و محو غده سرطانی منطقه را همچنان اولویت اول جهان اسلام دانسته و هر اقدامی که امت اسلامی را از موضوع فلسطین منحرف سازد محکوم می‌نماییم.

۳- تنها راه حل مسئله فلسطین را بازگشت آواره‌گان فلسطینی از اقصی نقاط دنیا و برگزاری همه‌پرسی فراگیر و آزاد برای تعیین آینده این کشور دانسته و هر راه حل  دیگری را محکوم به شکست و فرصت‌سازی برای ادامه حیات رژیم جعلی و اهریمنی صهیونیستی و تضییع حقوق  مسلم مردم می‌دانیم.

۴- ضمن حمایت از خط مقاومت و انتفاضه و تاکید بر ضرورت وحدت، همگرایی و یکپارچگی گروه‌های فلسطینی برابر رژیم کودک‌کش صهیونیستی، یهودی‌سازی سرزمین‌های اشغالی و تلاش برای نابودی هویت ملی و تاریخی فلسطین را به شدت محکوم کرده و از سازمان‌ها و نهادهای بین‌المللی و منطقه‌ای می‌خواهیم با اتخاذ مواضع قطعی و عملی مانع تدوام این توطئه خطرناک شوند.

۵- فتنه داعش و تروریست‌های تکفیری در عراق و سوریه، لیبی و جنایات وحشیانه رژیم متجاورز آل سعود علیه مردم مظلوم یمن و بحرین را نقشه مشترک آمریکا، رژیم صهیونیستی و ارتجاع منطقه برای ایجاد شکاف و تفرقه بین مسلمین و امنیت‌سازی برای رژیم صهیونیستی اسرائیل دانسته و هر اقدامی که ظرفیت‌های انقلابی جهان اسلام را قربانی منافع صهیونیست‌های خبیث و قدرت‌های استکباری نماید به شدت محکوم می‌کنیم.

۶- تلاش شیطانی آل سعود و برخی از کشورهای منطقه در جهت امنیت‌سازی برای صهیونیست از طریق حمایت از تروریسم و رواج خط سازش و عادی‌سازی روابط با رژیم اشغالگر قدس را محکوم نموده و پشتیبانی خود را از دولت، ارتش و نیروهای مردمی و مقاوم کشورهای سوریه و عراق و همچنین ملت مظلوم یمن و بحرین اعلام می‌داریم.

۷- آمریکا را همچنان شیطان بزرگ، غیر قابل اعتماد و دشمن شماره یک خود دانسته و با محکوم نمودن هرگونه مانع‌تراشی در مسیر تأمین حقوق ملت ایران در سند برجام، اعمال تحریم‌های جدید را مصداق نقض آشکار برجام می‌دانیم و از دولت و مسؤولان مربوط به‌ویژه نظارت بر اجرای برجام انتظار داریم تا با تأسی به ملاحضات  و منویات مقام معظم رهبری (مدظله‌العالی ) اقدام متقابل و جدی و قاطعانه را در دستور کار قرار دهند.

۸- با توجه به تلاش صهیونیست‌های خبیث برای استحاله فرهنگ و هویت جوامع اسلامی از طریق مجامع و نهادهای بین‌المللی و تحمیل برخی سندهای به اصطلاع جهانی مانند ۲۰۳۰ یونسکو که اجرای آن در جمهوری اسلامی با هوشمندی و قاطعیت متوقف گردید، از همه کشورهای مسلمان می‌خواهیم با هوشیاری و دقت نقشه‌ها و توطئه‌های شبکه شیطانی سلطه در این عرصه را با شکست مواجه سازند.

۹- ضمن گرامی‌داشت یاد و خاطره شهدای مظلوم و تاریخ‌ساز حرم و حمایت از نقش‌آفرینی‌های راهبردی و مستشاری سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در جبهه مقاومت اسلامی به‌ویژه مقابله با تروریست‌های تکفیری، اقدام این نهاد انقلابی در حمله موشکی به مقر فرماندهی تروریست‌ها در شرق سوریه که برای مجازات و تنبیه عاملان و مسببان جنایت تروریستی ۱۲ رمضان تهران صورت پذیرفت را مصادیق اقتدار جمهوری اسلامی و سیلی به دشمن و حامیان منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای آن دانسته و ضمن قدردانی و تشکر از همت و اراده انقلابی پاسداران انقلاب که اسباب رضایت و غروز ملی ایرانیان و خانواده معظم شهدای ترور را فراهم آوردند. از آنان نیز می‌خواهیم هرگونه تهدید و اقدام ضد امنیت ملی کشور را با پاسخ‌های قاطعانه، پشیمان‌کننده و درخور مواجه سازند.

والسلام و علیکم و رحمه‌الله و برکاته
جمعه دوم تیرماه ۱۳۹۶
بیست هشتم رمضان‌المبارک ۱۴۳۱
بیست و سوم ژوئن ۲۰۱۷ میلادی
شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × یک =

 مسجد بلاگ  ستادعالي كانون هاي فرهنگی و هنری مساجد كشور جشنواره‌ی بزرگ فرهنگی هنری جوانان مساجد ستاد عالی هماهنگی و نظارت بر کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور  اداره کل کتابخانه‌های مساجد کشور